مقایسه دو خبر در اروپا!

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

نبی قانع زاده

 

هفته قبل آندرس برویک قاتل تبهکار از کشور ناروی در دادگاه محاکمه اش از سلول انفرادی ، نحوه غذا و قهوه سردش شکایت نمود.

او که در برج سپتمبر 2011 به تعداد 77 نفر انسان بیگناه را درجزیزه ای تفریحی بطور فجیع وظالمانه به قتل رسانیده است و اکنون دوره 21 ساله محکومیت خودرا در زندان سپری میکند از چنین حقوق بهره مند است که از نحوه غذا و قهوه سردش شکایت کند.

... زمانیکه این خبر را خواندم ذهن ام بیدرنگ به تصمیم اتحادیه اروپا رفت که تقریباهمزمان با همین دادگاه در تصمیمی خواستار مسدود شدن راههای پناهجویان به اروپا شده اند.در تصمیم اخیر اتحادیه اروپا هزاران پناه جوی اغلبا افغانستانی که خودرا با صدها مشکلات به یونان رسانیده اند به ترکیه باز گردانیده شوند و در ازاء برگشت هر پناه جوی اغلباً افغانی یک پناه جوی سوری به اتحادیه اروپا از ترکیه گرفته شود.


این در حالی است که سازمانهای مدافع حقوق بشر اظهار نگرانی کرده اند که در این طرح ضایع شدن حقوق پناهجویان دیده میشود.


پناهجوی افغانی که از وحشت سربریده شدن از چنگال طالب و داعش راهی کشورهای امن اروپایی شده اند به زودی اینگونه سرنوشت در انتظار شان میباشد.حالا مقایسه این دوخبر را درنظر بگیریم آندرس برویک که درظرف دوساعت 77 نفر بیگناه را به قتل رسانید خواستار حق و حقوق خویش است وخواسته هایش در رسانه ها انعکاس پیدا می کند.

اما پناهجویان اغلبن افغانی هم خواستار حق وحقوق شان هستند که کمتر رسانه ای این حقوق و خواسته هایشان را انعکاس داده اند.

دانه فلفل سیاه و خال مه رویان سیاه
هر دو جانسوزند، اما این کجا و آن کجا


http://www.ess.fi/…/joukkomurhaaja-breivik-valitti-eristami

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

یاداشت!

با قمه و تیغ زدنها جلوه های زیبای عاشورا را مخدوش نکنیم!

بیایم با جلوه زشت و کریه ، جلوه های زیبای محرم و عاشورا را مکدر و خدشه دار نکنیم!....ادامه مطلب.......

فيسبوك

فرم ورودمهمان انلاین

امروز508
ديروز1980
اين هفته5887
اين ماه25816
در كل1391465

Who Is Online

Guests : 62 guests online
Powered by CoalaWeb

اطلاعات در مورد پناهندگی

سخنرانی عیزیز رویش مکتب معریفت کابل

جملات ماندگار

 عصری ست که اندیشه ها فلج است ، شخصیت ها فروخته شده اند , وفاداران تنها هستند , پارسایان گوشه گیرند , جوانان یا مایوس یا فروخته شده , یا منحرف , و گذشته گان و بزرگان گذشته یا شهید شده , و یا فروخته شده اند.(دکتر علی شریعتی)

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند.(مهاتما گاندی)

بهترین لذت آدمی این است که بداند نسلی که از او به جا مانده ، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است که بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش اوست و هر فردی میتواند از این لذت برخوردار باشد.(نلسون ماندلا)