حضور نمایندگان کانون افغانستان های فنلند در شهر پوروو در جمع پناهجویان ! + عکس

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

در شهر پوروو بتاریخ 7.09.2016 به همت پناهجویان افغانی مقیم این شهر در کتابخانه مرکزی ان شهر طی برنامه های باشکوهی تحت عنوان روز افغانستان تجلیل گردید پناهجویان افغانستانی با ظرافت و هنرمندی های خویش توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب نمودند.


در بخش هنری تابلو های نقاشی و طراحی شده که ترسیمی از وضعیت فرهنگی یا وضعیت فعلی افغانستان بود که توسط ذکریا حسینی به اجرا در آمده بود مورد استقبال زیاد بازدیدکنندگان قرار گرفت.

در قسمت فنی و حرفه ای که با همت حسن میرزا حسینی ماکتی از مدل خانه های فنلندی ساخته بود که بسیار زیبا و دیدنی بود و همچنین مهدی حسینی (سنیور)که برج ایفل را به صورت سازه ی ماکارونی ساخته بود به اجرا گذاشته بودند. که بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان و علاقه مندان قرار گرفت.

بخشی دیگری از نمایشگاه خیمه ای محلی افغانستانی بود که در داخل آن نحوه ی پذیرایی یا آداب و رسوم مهمانداری افغانستانی ها به خوبی به نمایش گذاشته شده بود که بازدیدکنندگان با چای و خرما، نُقل پذیرایی می شدند.

بعد از باز دید از نمایشگاه بخشی دیگری آغاز گردید که در ابتدا هنرمندان جوان آواز خوان درسبک های رپ و سنتی اجرای فوق العاده ای داشتند سپس سرپرست کمپ شهر پوروو از صحبت هایی پیرامون علت برگزاری نمایشگاه که مهمترین آن علاقمندی جوانان بود که به اشاره گردید.

سپس در بخش بعدی از نمایندگان کانون افغانستانی ها فنلند(خانم زهرا خاوری و مجتبی قانع زاده) دعوت شد تا در رابطه با کانون و فعالیت های این نهاد اجتماعی ، فرهنگی اطلاعات را به حضار ارایه نمایند.

در بخش معرفی کانون خانم زهرا خاوری با اجرای پاورپوینت به زبان دری که از قبلا توسط اقای نبی قانع زاده اماده شده بود آغاز شد که در پاورپوینت مهمترین خدمات کانون و یا دستاوردهای ان به طور خلاصه ذکر شده بود توضیح داده شد. که صحبت های زیادی بین حاضرین و نمایندگان کانون ردوبدل شد از جمله مهمترین آنها دعوت به حضور هموطنان و علاقه مندان به برنامه های کانون و اشتراک در مراسم هایی که از طرف کانون برنامه ریزی میشود که بسیار مورد استقبال جوانان و حاضرین درجلسه قرار گرفت.

در بخش دیگر مجتبی قانع زاده به زبان فنلندی پاورپوینتی که توسط آقای حامد حامد شفاهی آماده شده بود را برای حاضرین به اجرا در آورد که صحبت های جالبی پیرامون فرهنگ و سبک زندگی افغانها درفنلند و دیگر موضوعات به بحث گرفته شد.

در بخش آخر خانم "پیوی نیکله "که به مدت دو هفته در افغانستان ماموریت کاری داشته است و در بسیاری از ولایت های افغانستان سفر کرده بودند از جمله به ولایت یامیان که بخش اصلی ماموریت ایشان دران ولایت بوده است پاورپوینتی مفصلی رو به اجرا گذاشتند که تمام موضوعات افغانستان را در بر گفته بود از جمله موضوعات جغرافیایی تاریخی فرهنگی سیاسی و.....را احتوا میگرد.

در پایان برنامه دو نفر از جوانان محمدحسن حسینی با اجرایی موسیقی و لطیف عباسی با خواندن مقاله در رابطه با مهاجرت و حقوق بشر، محفل با رضایت حضار به پایان رسید.

تهیه گزارش توسط : ز – ترکمنی

مبع عکسها صفحه فیسبوک کتابخانه شهر پوروو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

یاداشت!

با قمه و تیغ زدنها جلوه های زیبای عاشورا را مخدوش نکنیم!

بیایم با جلوه زشت و کریه ، جلوه های زیبای محرم و عاشورا را مکدر و خدشه دار نکنیم!....ادامه مطلب.......

فيسبوك

فرم ورودمهمان انلاین

امروز512
ديروز1980
اين هفته5891
اين ماه25820
در كل1391469

Who Is Online

Guests : 95 guests online
Powered by CoalaWeb

اطلاعات در مورد پناهندگی

سخنرانی عیزیز رویش مکتب معریفت کابل

جملات ماندگار

 عصری ست که اندیشه ها فلج است ، شخصیت ها فروخته شده اند , وفاداران تنها هستند , پارسایان گوشه گیرند , جوانان یا مایوس یا فروخته شده , یا منحرف , و گذشته گان و بزرگان گذشته یا شهید شده , و یا فروخته شده اند.(دکتر علی شریعتی)

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند.(مهاتما گاندی)

بهترین لذت آدمی این است که بداند نسلی که از او به جا مانده ، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است که بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش اوست و هر فردی میتواند از این لذت برخوردار باشد.(نلسون ماندلا)