کاهش ۱۶ درصدی تقاضاهای پناهندگی در آلمان در سال ۲۰۱۸

در سال ۲۰۱۸ شماری کمتری نسبت به سال قبل از آن در آلمان تقاضای پناهندگی ارایه کرده اند. در همین حال اداره امور پناهندگی و مهاجرت آلمان تمدید موقتی میعاد ارزیابی دوباره دوسیه های پناهجویان پذیرفته شده را تقاضا کرده است.

در سال گذشته میلادی ۱۸۵۸۵۳ خارجی در آلمان تقاضای پناهندگی کرده اند. این رقم ۱۶ درصد کمتر از سال ۲۰۱۷ است. اگر رقم ۲۳۹۲۲ «تقاضای دومی» از مجموع تقاضانامه ها تفریق گردد، در آن صورت شمار متقاضیان جدید پناهندگی در سال ۲۰۱۸ به ۱۶۱۹۳۱ نفر می‌رسد.

«تقاضای دومی» یا تقاضای تعقیبی پناهندگی در آلمان تنها زمانی صورت می‌گیرد که یا متقاضی پناهندگی تقاضای اولی خود را پس گرفته باشد و بعداً دوباره تقاضانامه خود را ارایه کرده باشد، یا تقاضای اولی اش طوری رد شده باشد که حق مرافعه طلبی نداشته باشد و برای بار دوم تقاضای جدید ارائه کند، و یا هم تقاضای اولی اش نخست رد شده باشد ولی نظر به تغییر شرایط و اوضاع، دلایل و شواهد تازه ای بدست آمده باشد که متقاضی به اساس آن بتواند برای بار دوم تقاضای پناهندگی کند.

هورست زیهوفر وزیر داخله آلمان فدرال از حزب “سوسیال مسیحی” روز چهارشنبه در برلین تأکید کرد که به این ترتیب میزان تقاضاهای پناهندگی به وضاحت زیر مرز تعیین شده از سوی ائتلاف حاکم است. احزاب حاکم حکومت فدرال آلمان این مرز را سالانه بین ۱۸۰ هزار تا ۲۲۰ هزار پناهجوی تازه وارد تعیین کرده اند. به قول زیهوفر حکومت توازن میان بشر‌دوستی و توانایی کنترول را “به گونه قابل توجهی به خوبی برقرار کرده است”.
وزیر داخله آلمان فدرال علاوه کرده است که راه های که پناهجویان از طریق آن به اروپا می‌آمدند، در این اواخر تغییر کرده است. به گفته وی “در حال حاضر بیشتر از همه اسپانیا هدف پناهجویان قرار گرفته است”.

در این میان هانس ایکهارد زومر، رئیس اداره فدرال آلمان در امور پناهندگی و مهاجرت تمدید موقتی میعادها برای ارزیابی دوباره پرونده های پناهجویان پذیرفته شده را تقاضا کرده است. به اساس مقررات این ارزیابی سه سال پس از پذیرفته شدن یک فرد به عنوان پناهنده صورت می‌گیرد. با این ارزیابی، قبل از اینکه یک خارجی اجازه اقامت دایمی را دریافت کند، بررسی می‌گردد که آیا او هنوز هم مستحق دریافت حفاظت است، یا خیر. این مسأله اولتر از همه به شرایط موجود در کشور مبداء بستگی دارد، ولی یافته های تازه در مورد هویت پناهجو نیز پر اهمیت است.
زومر می‌گوید که در سال های پیش رو باید حدود ۷۵۰ هزار پرونده ارزیابی شوند، “و این امر یک بخش بزرگ منابع کاری ما را به خود مشغول می‌سازد”.
si/af (dpa)

DW.COM

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید

  • ۱۱
  • قوس

  • ۱۴۰۰
  • 2
  • December
  • 2021
  • 26
  • ربیع الثانی
  • 1443

امار سایت