کابینه‌ی حکومت طرح قیود گشت‌وگذار در کابل را تصویب کرد

راساس این طرح، شهر کابل قرنطین اعلام و تمامی ادارات دولتی به استثنای اداره‌های محلی مرکزی و ولسوالی‌ها و نواحی کابل، وزارت صحت عامه و نهادهای عرضه‌ی خدمات صحی، شهرداری کابل شماری از ادارات دیگر تأثیرگذار در مورد مبارزه علیه کرونا، تعطیل می‌شود.

اطلاعات روز

کمیته‌ی دولتی ارتباطات عامه جهت وقایه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا می‌گوید که کابینه‌ی حکومت طرح وضع قیود گشت‌وگذار در شهر کابل را تصویب کرده است.

وحید عمر، رییس کمیته‌ی دولتی ارتباطات عامه جهت وقایه و جلوگیری از شیوع کرونا امروز (جمعه، ۸ حمل) در تویتی گفته است: «کابینه طرح وضع قیود بر‌ گشت‌و‌گذار در شهر کابل را تصویب کرد.»

مسوده‌ی طرح قرنطین برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کابل دیروز (پنج‌شنبه، ۷ حمل) ایجاد شده بود.

براساس این طرح، شهر کابل قرنطین اعلام و تمامی ادارات دولتی به استثنای اداره‌های محلی مرکزی و ولسوالی‌ها و نواحی کابل، وزارت صحت عامه و نهادهای عرضه‌ی خدمات صحی، شهرداری کابل شماری از ادارات دیگر تأثیرگذار در مورد مبارزه علیه کرونا، تعطیل می‌شود.

مطابق طرح، شهر کابل حالت اضطرار را اختیار خواهد کرد.

همچنان در مسوده طرح قرنطینه‌ی کابل آمده است که به استثنای مراکز عرضه‌ی مواد غذایی و صحی، شرکت‌های تولیدی داخل شهر، مغازه‌ها، رستورانت‌ها، قلیون‌خانه‌ها، حمام‌های عمومی، پارک‌های تفریحی، ورزشگاه‌ها، زیارتگاه‌ها و سایر اماکن شلوغ به گونه‌ی موقت مسدود می‌شود.

کشتارگاه‌ها و نخاس‌ها (چارپافروشی‌ها) نیز بیرون از شهر انتقال داده می‌شود.

با تصویب مسوده‌ی طرح قرنطینه‌ی کابل، تمامی تجمعات بیش از سه نفری ممنوع اعلام خواهد شد. همچنان به بس‌های شهری شخصی و دولتی، مارسدیس‌ها، تونس‌ها و واسطه‌های مسافربری اجازه داده نمی‌شود که بیش از پنج سرنشین در داخل و یا خارج شهر انتقال دهند.

براساس این طرح، گردآوری معتادان از سطح شهر، تخصیص مکان برای دفن اجساد کرونایی، آموزش و تجهیز حدود ۷۰ تیم سیار برای تشخیص افراد مشکوک و یا مبتلا به ویروس کرونا، از دیگر اقدامات برای جلوگیری از شیوع این ویروس در کابل است.

همچنان در خبرنامه‌ی دفتر مطبوعاتی والی کابل آمده است که ساحات «حاجی کمپ»، دانشگاه‌های «پولیتخنیک»، «کابل» و «تعلیم تربیه‌ی استاد ربانی» و مکاتب «حبیبیه» و «نادریه» و تعدادی از هوتل‌های عروسی و اماکن دیگر برای رسیدگی به بیماران کرونا تجهیز و اختصاص داده می‌شود.

بر بنیاد خبرنامه، تمامی افرادی که از بیرون کشور به‌خصوص ایران بر می‌گردند، برای ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند برای‌شان مواد غذایی نیز توزیع خواهد شد.

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید

  • ۲۸
  • جدی

  • ۱۴۰۰
  • 18
  • January
  • 2022
  • 14
  • جُمادى الآخرة
  • 1443

امار سایت