پیش بینی ورود سه میلیون مهاجر تا ۲۰۱۷ به اتحادیه اروپا

کمیسیون اتحادیه اروپا یا همان “بازوی اجرایی این اتحادیه” پیش بینی اقتصادی اش را برای سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ به روز پنجشنبه نشر کرد که در آن آمده “سه میلیون نفر” پیش بینی می شود تا سال ۲۰۱۷ به این بلوک ۲۸ کشوری وارد شوند.

در این گزارش همچنان آمده است: «با درنظرداشت اینکه برخی از این پناهجویان واجد شرایط حفاظت بین المللی نمی باشند، بازهم ۰٫۴ درصد رشد جمعیت به میان می آید».

این بدنه اجرایی اتحادیه اروپا افزوده است که تنها در سال ۲۰۱۵ پیش بینی می شود که یک میلیون مهاجر وارد اروپا شوند؛ در حالی که در سال ۲۰۱۶ این میزان به ۱٫۵ میلیون رسیده و در اخیر سال ۲۰۱۷ به نیم میلیون مهاجر کاهش خواهد یافت.

چشم انداز مثبت

به هرحال، پیره موسکویچی، کمیسار اقتصادی اتحادیه اروپا گفت که ورود مهاجران می تواند در اقتصاد این بلوک افزایشی کوچک، اما قابل توجه به میان آورد.

Bayern Deutschland Flüchtlinge Sammelstelle Wegscheid Grenze
هجوم پناهجویان ممکن است افزایش کوچکی در اقتصاد این قاره رونما کند.

وی روز پنجشنبه با نشر اعلامیه ای گفت: «این بر رشد اقتصادی اتحادیه اروپا تاثیر کوچک، اما در کل مثبتی خواهد داشت. تا سال ۲۰۱۷ تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا ۰۲ تا ۰۳ درصد افزایش خواهد یافت».

موسکویچی در این اعلامیه تذکر داده است: «این ممکن است اندیشه هایی را برای عقب زدن و مبارزه با سیاست ژان کلود یونکر رئیس اتحادیه را در پی داشته باشد». یونکر کسی است که خواستار همبستگی بیشتر اروپاییان برای رسیدگی به بحران مهاجرت شده است.

کمیسار اقتصادی اتحادیه اروپا در حساب تویترش نوشته است که اقتصاد ۲۸ کشور عضو این اتحادیه “در حالت بهبود باقی می ماند”.
اروپا تلاش می کند که موج بزرگ پناهجویان که به این قاره می آیند را سر و سامان دهد. بنابر آمار تایید شده از سوی سازمان بین المللی مهاجرت “آی او ام” شمار پناهجویانی که تاکون در سال ۲۰۱۵ وارد اروپا شده اند به بیش از نیم میلیون نفر رسیده است.

بنابر آمار ارائه شده از سوی مقامات وزارت داخله آلمان در برلین، در سال جاری ۷۵۸ هزار مهاجر به آلمان آمده اند. تنها در ماه اکتوبر ۱۸۱ هزار مهاجر وارد این کشور گردیده اند که بیشترین آمار بوده است.

وزارت داخله آلمان این آمار را روز پنجشنبه براساس ارقام بانک اطلاعاتی ارائه کرده است که مشخصات مهاجران را پس از ثبت نام در ایالت های آلمان گردآوری می کند.

آلمان پیش بینی کرده بود که در سال جاری ۸۰۰ هزار مهاجر به این کشور درخواست پناهندگی بدهند، اما حالا چنین به نظر می رسد که مهاجران به مراتب بیشتری تا ختم سال ۲۰۱۵ به این کشور خواهند آمد.

آمار اداره مهاجرت آلمان فدرال می رساند که در ماه اکتوبر ۵۴ هزار و ۸۷۷ درخواست پناهندگی ارائه شده، در حالی که در ده ماه اول سال ۳۶۲ هزار و ۱۵۳ درخواست ارائه شده بود.

بیشترین آمار متقاضیان پناهجویی را سوریایی ها و به دنبال آن “کشورهای مبداء امن” در بالقان مثل آلبانیا، کورزوو و صربستان تشکیل داده اند. افغانستان و عراق نیز در ادامه این فهرست قرار دارند.

{jcomments on}DW.COM

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید

  • ۱
  • دلو

  • ۱۴۰۰
  • 21
  • January
  • 2022
  • 17
  • جُمادى الآخرة
  • 1443

امار سایت