پیام کانون افغانستانی های فنلند به مناسبت عید سعید فطر ۲۰۲۰

کانون افغانستانی های فنلند فرا رسیدن عید سعید فطر را تبریک و تهنیت عرض می نماید.
ما در شرایط از این عید تجلیل می نماییم که کشور ما در همین روز ها شدیدن از حملات افراطیون طالب و داعش در رنج هستند ما در شرایط به استقبال عید فطر میرویم که بیرحمانه ترین قتل وکشتارها در همین روزها در کشور اتفاق افتاده است تروریست های بی فرهنگ ابتدایی ترین اخلاق انسانی را در غرب کابل زیر پا گذاشتند در شفاخانه و زایشگاه دشت برچی داخل شده مادران در حال زایمان و نوزادن تازه به دنیا امده را به رگبار بستند و همچنان مسافران بیگناه را به قتل رسانده و جسد هایشان را آتش زدند همچنین این تروریستهای وحشی به دو مسجد در ولایتهای پروان و خوست حمله نموده جانهای انسانهای بی گناه را گرفتند.
این حملات در شرایط شدت پیدا نموده است که توافقنامه طالبان و امریکایی ها امضا شده است و یکی از بندهای این موافقتنامه کاهش خشونت ها بوده است که متاسفانه بر عکس حملات طالب های تروریست در اکثر نقاط کشورافزایش یافته است.
این شرایط را طالبان و… در وضعیتی به مردم ما تحمیل کرده است که جهان در بحران کرونا قرار دارد و این ویروس تمام کشورهای جهان را دچار مشکلات زیادی نموده است و افغانستان نیز به خاطر کمبود تجهیزات طبی و پزشکی شرایط سختی را تجربه می کند و متاسفانه نشر و پخش ویروس کرونا هر روز درافغانستان قربانیان اش بیشتر می گردد.
وضعیت جنگی و شرایط قرنطینه کرونایی شرایط زندگی فقرا و قشرآسیب پذیر جامعه را بیش از بیش دشوار نموده است دولت و حاکمیت هیچگونه برنامه و طرح اساسی برای کاهش فقر و سختی های زندگی مردم ندارد.
در این شرایط حساس این نکات به نظر ما مهم آمد و خواستیم با شما مخاطبین خویش شریک سازیم:
۱٫به احترام از خانواده های داغدار شهدای اخیر در کشور و رعایت حال این مصیبت دیدگان از مصارف های تحت عناوین خرجهای عید خودداری و بهتر خواهد بود که اینگونه مصرف ها برای خانواده های آسیب دیده و فقرا اختصاص داده شود.
۲٫کسانیکه زکات فطریه پرداخت می کنند به جا منطقی خواهد بود تا فقیرترین و مستحق ترین خانواده ها شناسایی شده و این پولها به آنها پرداخت شود.
۳٫ برای جلوگیری از نشر و پخش ویروس کرونا به توصیه های طبی و پزشکی توجه جدی گردد در این عید از دید باز دید ها خودداری شود.
۴٫ از وضعیت و شرایط کنونی ما نگران هستیم و از نیروهای دلسوز به جامعه و مردم می خواهیم که به جدیت نسبت به افراطیت افسارگسیخته عمل نمایند و تهدیدهای اینها را نسبت به اقشار آسیب پذیر و اقلیتهای جامعه جدی بگیرند .
۵٫ از سازمانهای مدافع حقوق بشر انتظار می رود که شرایط حساس کنونی را درک نموده به وظیفه انسانی و بشری خود عمل نمایند نسبت به عملکرد های خشونت بار اخیر( کشتار نوزادن و مادران شان) بذل توجه نموده و جلو تکرار اعمال ضد انسانی اینها را از هر طریق ممکن بگیرند و اهرم های فشار لازم را اجرا نمایند.
به امید برقراری عدالت در سایه صلح
کانون افغانستانی های فنلند
۲۲٫۰۵٫۲۰۲۰

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید

  • ۵
  • جوزا

  • ۱۴۰۱
  • 26
  • May
  • 2022
  • 24
  • شوال
  • 1443

امار سایت