مواردی که درخواست پناهندگی شما رد میشود و علت دیر آمدن جواب پناهجویان درآلمان و سایر کشورها

بخش اول : ارسالی توسط م . ر پناهجو در آلمان

سلام

قاضی زاده : مواردی که درخواست پناهندگی شما رد میشود و علت دیر آمدن جواب پناهجویان درآلمان و سایر کشورها

بسیاری از پناهجویان گلایه دارند از نحوه دادرسی و طولانی شدن روند جواب. خوب این طبیعیه و کاملا قابل درک، چون کار درس و خروج از آلمان و از همه مهمتر محو شدن اسم آزول از زندگیشون مشروط به داشتن جوابه و از طرفی خالی شدن بار و فشار روانی ناشی از پناهندگی، رابطه مستقیمی با نوع جواب داره و این یعنی تلاش برای رسیدن به احترام اجتماعی و حقوق شهروندی کامل و تام. حالا برای پایان دادن به بازار داغ شایعات متن زیرو براتون آماده کردم.

:حالا بشنوید از #مارکوس هولم در باره دلایل دیر آمدن جواب

۱/یک بازپرس در طول یک روز بین یک تا چهار نفر رو اینترویو میکنه. بعد از مدتی شروع به بررسی پرونده اون چند نفر بطور رندوم(تصادفی) میکنه، حالا ممکنه شما بد شانس باشید و نفری رو که بازپرس پرونده اش رو برسی کرده شما نباشید، اما اون پرونده زمان بر و مشکل دار باشه، و شما باید منتظر جواب اون پرونده باشید تا نوبت به نفر بعد که ممکنه شما باشید برسه، حالا وضع زمانی بدتر میشه که شما پرونده چهارم بشید و سه پرونده قبل شما مشکل دار و زمانبر باشه، و این یعنی حداقل هفت ماه اتلاف وقت.

۲/پرونده شما نقص مدارک داره اما احتمالا نامه بازپرس به هر دلیلی به دست شما نرسیده.

۳/خیلی مدارک از خودتون ارائه کردید و تا حدی بزرگنمایی کردید و احتمالا بازپرس مجاب شده تحقیقات میدانی تو کشورتون از طریق سفارت انجام بده. پس حواستون به فیسبوکاون باشه!

۴/مدارک شناسایی معتبر ارائه نکردید و اونها مجبور به استعلام هستند و این یعنی بزن بغل بعدی بیاد!

۵/بازپرس تو پرونده شما پنجاه پنجاه شده و اونو میفرسته واسه یه بازپرس دیگه حالا اگه اون اوکی بده قبولید، اگه نه ردید، اگه اونم پنجاه پنجاه شه یک قاضی از دادگاه فدرال آلمان رای نهایی و صادر میکنه و این یعنی حدودا برو بالای ۱۰ ماه!

۶/بازپرس به باور رسیده اما یک دوره احتیاط میزارن تا حرکات شمارو مورد برسی میدانی تو آلمان قرار بدن، منظم کلیسا برید، با پرسنل کمپ درد دل نکنید. و واسه خودتون دردسر درست نکنید.

۷/مدارک شما به دلیل جابجایی یا تغییر بازپرس یا هر دلیل دیگه گم شده. که اینترویو مجدد براتون میاد.

۸/بازپرس خوب پرونده رو جمع نکرده و نیازه کارمند بانف اونو بررسی کنه که در این صورت اینترویو مجدد میشید. برای مثال شما هفت ساعت اینترویو شدید و پرتکل شما کمتر از پنج صفحه است.به نفعتونه اینترویو مجدد شید.

۹/جواب شما در موارد نادری اومده اما تو بروکراسی اداری به شما ارسال نشده. نگران نباشید چون در آلمان تا شما در دریافت نامه امضاء ندادین یعنی تحویل نگرفتین. اما تغییر آدرس شامل این بند نیست.

۱۰/کیس شما قوی نبوده اما شما فرد خاصی هستی، مثل قهرمان ورزشی، یک دکتر، یک مخترع، یک هنرمند و. .. اونا زمان میخرن تا شمارو به بانف تحمیل کنن، چون شما مفید تر از اون افراد کم سوادی هستید که به صرف بستن دم مو و انداختن یک صلیب و یک برگه غسل اقامت گرفتن. (البته این به این دلیل نیست که همه کسانی که کیس مسیحیت دادن کم سوادن. واین هم دلیلی نمیشه بازپرس رو به باور نرسوند)

و در نهایت

نترسید آلمان بیشتر از اینم مهاجر میخواد چون تا چند سال آینده پانزده ملیون فوتی در آلمان ثبت میشه، سیاست بانف در دادن جوابهای منفی جلوگیری کردن از پرداخت حجم بالای

پول و هایم داعم یا خونه است. میخوان توازن ایجاد کنن. یعنی لانگ زام لانگ زام

تنها یک نکته، اگر بعد از هفت ماه جواب دریافت نکردید حتما از طریق وکیل یا هایمتون یک نامه بسیار محترمانه به بانف بزنید، و شماره کیستونم فراموش نکنید.

امیدوارم مفید واقع شده باش

موفق باشید

قاضی زاده : متاسفانه جامعه ایرانی در امور کیس و پناهندگی برعکس پناهجویان افغانی و سایر کشور ها کمتر اطلاعات دقیق در اختیار هم وطن های خودشون میذارن چند مورد بهشون اشاره میکنیم .

یک: مهاجرت و پناهندگی فرق دارن.

دو: به واقعیت های روز توجه داشته باشید در رویا زندگی نکنید متاسفانه هنوزم میبینم کسانی میگن میخواهیم بریم اروپا اونم از راه ترکیه – یونان متاسفانه اینقدری که در مورد جک های فانتزی در اینترنت سرچ میکنن در مورد اخبار روز مهاجرت تحقیق درست انجام نمیدن به صرف اینکه پسر سبزی فروش سرکوچه انها ۱سال پیش رفته قاچاق و رسیده میگن ماهم میریم و از اون کمتر نیستیم ! بله کمتر نیستین اما زمان در نظر نگرفتین در دوره ای زندگی میکنیم که شب میخوابید رئیس جمهور با یک امضا کل جامعه مهاجرین و پناهجویی امریکا دچار بحران میکند . روزانه پیام های دریافتت میکنیم که خانواده های با زن و بچه رفتن ترکیه و در راه یونان بازداشت شدن و در کمپ های بسیار بد و خطرناک زندانی هستن تا به ایران و کشور های دیگه دیپورت بشن . ماهم میدانیم افرادی تواسته اند با وجود بسته بودن مرز خودشون به یونان برسانند و یا از یونان به کشور های دیگه ولی اینکه شما هم قرار همین شانس بیارید به دور از منطق است . خبرهای کمپ های یونان پیگیری کنید .

سوم : بعضی دوستان به ما پیام میدن میگن فعلان قاچاقی گفته شمارو میبریم و اگر رسیدی پول بده تضمینی بله این تضمین خوبیه اما اون قاچاق بر هم داره ریسک میکنه و میگه میفرستم اگر گیر کردن که هیجی گیر نکردن به پولم میرسم ! اینکه چه بلایی سر شما قرار در بازداشتگاه ترکیه بیاد براشون مهم نیست . خانواده ای داریم که بهشون گفتم از راه یوان ترکیه اقدام کنن ولی گوش نکردن به حرف قاچاق بر اعتماد کردن و الان بازداشت شدن و در مراحل دیپورت به ایران هستن چرا کاری مکینید که حتی دیگه نمیشه برید یوان ترکیه .

چهارم : دوستانی که ویزا شنگن میگیرن و ممکن ۵۰الی ۶۰ میلیون تومان هزینه کنن ولی وقتی به کیس میرسه میخوان یه جوری سرتهش هم بیارن توصیه ما به این دوستان اینکه کیس قوی و ویزا گرفتن مکمل یکدیگر است و هیچکدام به تنهایی به شما کمک نمیکنه .

پنج : وقتی ویزا شنگن دارید و برای مثال میخواهید برید المان درخواست بدین باید در کنار کیس اصلی کیس راه و دلیلی برای دبلین ۳ داشته باشید اگر این ۳ گزینه ندارید با زندگی خودتان و پول خودتان بازی نکنید بمانید ایران . این رو نمیگیم که کیس بخیرید از ما شما میتونید از هرکسی دوست دارید کیس اماده کنید ما فقط میگیم این گزینه هارو در کیس داشته باشید به صرف اینکه کیس هم داشته باشید و کیس راه و دلیل دبلین ۳ نداشته باشید کمکی به شما نمیکنه و طبق دبلین ۳ دیپورت میشید کشور اولی که ویزا صادر کرده .

شش: موردی داریم ایرانی – مجرد در المان سال ۲۰۰۰ درخواست پناهندگی دادن و اولین بار رد شده . اعتراض زدن که با نزدن فرقی نداشته . دومین بار رد شده . و … پرونده ایشون بسته شده الان سال ۲۰۱۷ هستیم ایشون اقامت هیچ کشوری ندارن و به صورت قاچاق در المان زندگی میکنن ! و حالا یادشون افتاده که باید برای اینده خود کاری کنن و به فکر برگشت به ایران و اماده سازی کیس قوی و درخواست مجدد پناهندگی در یکی از کشور های اروپای افتادن !

هفتم: متاسفانه جامعه ایرانی وقتی در مورد موضوعی حرفی زده میشه نمیتونن سکوت کنن و باید حرفی زده باشه از معرفی بهترین دارو برای سرما خوردگی تا … ما وقتی مریض میشیم میریم پس دکتر نه پیش سبزی فروش سر کوچه … پس لطفا از کسانی مشورت بخواهید که تجربه پناهندگی داشته باشن و نه مهاجرت .یا وکیلی باشن که پرونده های پناهجویی کار کرده باشه نه هر وکیلی و این افراد خودشون قبول شده باشن ما شاهد این هستیم که طرف خودش رد شده میاد به فرد دیگه ای میگه اینکارو بکن قبول میشید ! شما اگر بیل زن بودی باغچه خودتان بیل میزدی ! و یا اینکه دوستان زیادی به ما پیام میدن که بچه ها میگن . میگن . میگن اگر این بچه ها افرادی هستن که دارای تجربه هستن و طبق قانون روز به شما مشورت میدن هیچ موردی نداره وگرنه از این میگن میگن ها زیاد هستن که خودشون هنوز پا در هوا هستن!

هشتم :چند نکته در مورد کیس های که ایرانی ها میدن و صرف نظر از جواب منفی که خود این افراد میگیرن جامعه پناهجویی ایرانی دچار مشکل خواهند کرد .

این اطلاعات بر اساس جواب ردی بعضی از دوستانی بوده که به مقصد رفتن و بدون تحقیق کیس دادن .

یک : فردی گفته بوده که در ایران ازادی بیان نداشتیم از کشور فرار کردیم !

دو: مسیحی شدیم شنیدم بچه هارو گرفتن منم فرار کردم !

سوم: شرایط جامعه خوب نیست هیچکس به کسی رحم نمیکنه و زندگی سخت است !

چهارم: فردی که ادا کرده بود قدرتی داره درحد … ! اما ایران مانع بروز این خبر شده بوده.

پنج : در مورد مدارک برخلاف واقعیت دروغ گفتن و می گویند قوه قضاییه مدارکی دال بر محکومیت به متهم نمیده این افراد چون نمیتونن مدارک تیهه کنن و فکر میکنن اداره مهاجرت ان کشور چون نمیتونه استعلام کنه از قوه قضاییه پس حرف ایشون قبول میکنه

نهم : ما هنوزم بعد رشد سطح اطلاعات عمومی و استفاده از شبکه های اجتماعی هنوزم میبینم که افرادی که تعدادشون بسیار زیاد هستن بعد جواب ردی اول توسط اداره مهاجرت باز روی گفته های غلط گذشته پا فشاری میکنن و فکر میکنن مرغ یک پا داره و میتونن با اصرار به اینکه اداره مهاجرت اشتباه میکنه جواب قبولی بگیرن! و یا دوستانی که فکر میکنن اگر از المان جواب ردی گرفتن برن کشوری دیگه همچی درست است و حتی میتونن موضوع کیس عوض کنن ! خیر همچین کاری نمیتوانید بکنید و بعد درخواست به کشور جدید به کشور اول یعنی آلمان دیپورت خواهید شد .

منبع وبلاگ اطلاع رسانی پناهندگان و مهاجران

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید

  • ۲۸
  • جدی

  • ۱۴۰۰
  • 18
  • January
  • 2022
  • 14
  • جُمادى الآخرة
  • 1443

امار سایت