درگیری شدید میان آوارگان افغان و البانیایی در هامبورگ

در یک مرکز پذیرش اولیه آوارگان در شهر هامبورگ آلمان یک دعوا به درگیری بزرگ منجر شد. همچنین در شهر براون شوایگ تا ۴۰۰ آواره به جان هم افتادند. در هر دو مورد مهاجران ملیت های مختلف در برابر یکدیگر قرار گرفته بودند.

 

در یک مرکز پذیرش اولیه آوارگان در شهر هامبورگ آلمان آوارگان افغان و البانیایی با یکدیگر درگیر شدند.

یک سخنگوی پولیس گفت که شام روز سه شنبه تقریبا ۶۰ پناهجو در یک کمپ واقع در ناحیه ویلهلمسبورگ هامبورگ به جان یکدیگر افتادند. او افزود که برخی از آن ها به میله آهنی مسلح بوده اند و افزون بر آن به گفته شاهدان عینی یکی از آوارگان اسلحه گرم به همراه داشته است. سخنگوی پولیس گفت که در درگیری هامبورگ پنج تن از آوارگان زخمی شده اند و یکی از آن ها به دلیل جراحت بازو به شفاخانه انتقال داده شده است. او در ادامه گفت که پولیس با شمار زیاد ماموران و ۳۰ موتر در منطقه بوده است تا افغان ها و البانیایی ها را از یکدیگر جدا کند. به گزارش سخنگوی پولیس سه مرد بازداشت شده اند و تا به حال اسلحه گرم یا چاقو از نزد آنها پیدا نشده است.

سخنگوی پولیس گفت که مدت کوتاهی پس از این که پولیس موفق شده به درگیری پایان دهد، در یکی از خیمه ها آتش سوزی رخ داده است. دو تن به دلیل دود ناشی از آتش سوزی آسیب دیده اند. هنوز معلوم نیست که این قضیه به درگیری ارتباط دارد یا نه. سخنگوی پولیس می گوید که آن جا بوی مواد مخدر بلند شده است.

به گفته سخنگوی پولیس نخستین دعوا بعد از ظهر روز سه شنبه آغاز شده است و پولیس آن جا واکنش نشان داده است. شام آن روز درگیری دوباره از سر گرفته شده است. به گفته پولیس معلوم نیست که اختلاف بر سر چه بوده است. این سخنگو گفت که بعد از مدتی وضعیت دوباره آرام شده، اما ماموران پولیس در منطقه حضور دارند.

همچنین در شهر براون شوایگ واقع در ایالت نیدرزاکسن آلمان نیز سه شنبه شب میان ۳۰۰ تا ۴۰۰ پناهجو درگیری رخ داده است.

طبق اطلاع پولیس در این شهر میان آوارگان الجزایری و سوریایی بر سر اشیای دزدی شده دعوا راه انداخته اند. کسی در این درگیری زخمی نشده است. پس از یک و نیم ساعت پولیس با ۶۰ مامور توانست آرامش را دوباره برقرار کند. پولیس یک مرد را بازداشت کرده است.

در کمپ های آوارگان در آلمان که شمار ساکنان آن اغلب به مراتب بیشتر از گنجایش شان است، به طور مکرر خشونت رخ داده است.{jcomments on}

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید

  • ۱
  • دلو

  • ۱۴۰۰
  • 21
  • January
  • 2022
  • 17
  • جُمادى الآخرة
  • 1443

امار سایت