تیم ملی فوتبال افغانستان و سوریه در مشهد به مصاف یکدیگر می روند

 به گزارش خبرنگار مهر، علی عسکر لعلی عصر سه شنبه، در نشست خبری کادر فنی تیم ملی افغانستان مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اظهار کرد: تیم ملی فوتبال افغانستان پنج شنبه این هفته با تیم سوریه در مشهد دیدار خواهد داشت که پس از آن نیز با تیم ژاپن بازی و برنده این دیدار به مرحله بعد صعود خواهد کرد.

مربی تیم ملی فوتبال افغانستان بازی در ایران و مشهد را امتیازی برای تیم ملی خود دانست و ابراز کرد: تمرین در زمین های چمن مشهد باعث آشنایی با زمین مسابقه افغانستان و سوریه شده است که امیدواریم با وجود حضور بسیار زیاد مردم افغانستان در ایران در روز مسابقه شاهد تعداد بسیار زیاد تماشاچی افغانی باشیم.

وی تیم فوتبال سوریه را یکی از تیم های مطرح آسیایی دانست و تاکید کرد: تیم ملی افغانستان در حال حاضر آمادگی بسیار خوبی برای مقابله با تیم سوریه دارد و با روحیه بسیار بالا و جنگنده در مقابل این تیم قرار خواهیم گرفت.

لعلی با اشاره به اینکه تیم های همگروه ما تیم های ژاپن، سنگاپور و کامبوج هستند که همگی آن ها از تیم های مطرح و دارای قدرت بالایی هستند، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم پس از تیم ملی ژاپن به عنوان تیم دوم به مرحله بعد صعود کنیم.

وی افزود: تیم ملی فوتبال افغانستان پیش از سفر به ایران چندین مصدوم داشت که به دلیل همراهی تیم فیزیوتراپی مجهز در این اردو تمامی مصدومین ما برای تمرینات و مسابقه آمادگی لازم را به دست آورده و در حال حاضر نیز هر ۲۳ بازیکن ما آماده شرکت در این مسابقه هستند.

لعلی با تشکر از همکاری فدراسیون فوتبال افغانستان درباره در اختیار قرار دادن تمامی امکانات به این تیم گفت: فدراسیون فوتبال افغانستان از تمامی بازیکنان فوتبال افغانی در کشورهای دیگر برای شرکت در این سری از مسابقات دعوت به عمل آورده است اما برای پیوستن آن ها به تیم ملی زمان نیاز داریم.

وی تصریح کرد: بعد از ورود بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان به مشهد دو تا روز مسابقه دو مرحله تمرین خواهیم داشت که یک مرحله امشب در ورزشگاه ثامن و تمرین دیگر نیز فردا خواهد بود و پیش از آغاز مسابقه نیز تمرین مختصری خواهیم داشت.

مربی تیم ملی فوتبال افغانستان از تشکیل لیگ ملی افغانستان تا دو سال آینده خبر داد و گفت: متاسفانه لیگ افغانستان در AFC به رسمیت شناخته نشده است و به همین خاطر نمی تواند در جام باشگاه های آسیا شرکت داشته باشد.

وی با اشاره به بازی دو نفر از بازیکنان تیم ملی افغانستان در ایران افزود: تعداد زیادی از بازیکنان تیم ملی افغانستان در باشگاه های اروپایی و آمریکا بازی می کنند.

لعلی تاکید کرد: فدراسیون فوتبال افغانستان برنامه ریزی های مناسبی را جهت حضور این تیم در جام جهانی ۲۰۲۲ انجام داده است و از هم اکنون در حال ایجاد بسترهای لازم برای دستیابی به این هدف خود است.

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید

  • ۲۸
  • جدی

  • ۱۴۰۰
  • 18
  • January
  • 2022
  • 14
  • جُمادى الآخرة
  • 1443

امار سایت